Пленковиќ: За Западен Балкан ништо не е поважно од европската перспектива


За земјите од Западен Балкан ништо не е политички и економски поважно отколку јасна европска перспектива заснована на заслуги, изјави денеска хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Последниот ден на служба, комесрот на В Британика во ЕУ Џулијан Кинг рекол дека ќе му недостасува повремените бакнувања од неговиот шеф Жан-Клод Јункер.“Не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниот ден на служба, комесарот на Велика Британија при Европската унија Џулијан Кинг, рекол дека ќе му недостасува повремениот бакнеж од неговиот шеф ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Јункер се навраќа на слабостите и успесите на неговиот петгодишен мандат на чело на европската извршна власт. За него, неотоврањето преговори со Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула, е избран за известувач за самитот ЕУ-Западен Балкан кој ќе се одржи во мај во Загреб. Тој ќе има задача да формулира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 79 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пленковиќ: За Западен Балкан ништо не е поважно од европската перспектива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: