Со „Digital for Entrepreneurship“ Македонија се приклучи на European SME Week


2 копии

Тимот „Слободно крило” во состав Мартина Нанева, Петар Цековски, Анастасија Накова и Јана Манова од четири средни училишта од Кавадарци, Скопје и Свети Николе, ...
| | веќе видена | слични

„Слободно крило“ е насловен тимот на средношколци кои го освоија првото место на Кампот на иновации – натпревар на средношколци во претприемнички вештини кој ...
| | веќе видена | слични

Џуниор Ачивмент Македонија и УТМС на 26 Ноември 2019 година го реализираа најголемиот средношколски натпревар за иновации – Камп на иновации – натпревар на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Камп на иновации – натпревар на средношколци во претприемачки вештини ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Џуниор ачивмент Македонија во соработка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија на последнитe повици за грантови на ФИТР. Идејата зад ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Фондот за иновации одлучи кои 60 компании од околу 500 тини кои аплицирале за мерката комерцијализација на иновации ќе добијат пари. Средствата се очекува ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој не дели пари на партиски личности, порача директорот на фондот Јован Деспотовски. Тој посочи дека на повиците на фондот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апелациониот суд ја отфрли жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски. Судот денеска постапил по жалбата на јовановски против ...
сите 503 | | | веќе видена

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
сите 294 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес конференција, праша дали премиерот Заев го смета за криминалец судечкиот совет, кој што него го ослободи ...
сите 296 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 112 | | | веќе видена

ОВЕН Ќе настојувате да собирате нови искуства и ќе се обидете да ги вклопите во својот деловен план. Ќе поставувате нови прашање. Добро сте ја разбрале ...
сите 71 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски изрази загриженост дека нашите млади не знаат ниту еден бугарски актер, а ги знаат сите српски турбофолк ѕвезди, преку ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со „Digital for Entrepreneurship“ Македонија се приклучи на European SME Week

Од:
До кого (е-маил):
Порака: