ВМРО-ДПМНЕ: Судството и обвинителството прават театар за да го сокријат нарачателот на ослободувањето на Јанева


Русковска обвинителството и Кацарска судството совршено, но провидно го глумат театарот дека наводно се караат за ослободувањето на Катица Јанева, додека пак ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бараме обвинителите од СЈО и сите други кои што се инволвирани во сегашната истрага за проненеверата на парите од СЈО уште веднаш да бидат суспендирани од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски, на ФБ објави пресметка колку пари ќе треба да вратат обвибителите од СЈО, заради незаконските надоместоци кои си ги исплаќале со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот Фејсбук профил споделил дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонијо Милошоски пресметал дека ексшефицата на СЈО Катица Јанева и обвинителите од нејзиниот тим треба да вратат еден милион евра во буџетот. ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000€ во државниот буџет. Ова е пресметката која ја направи и објави на Фејсбук Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000 евра во државниот буџет!, пишува на фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски. Милошоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за ...
сите 683 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 174 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 286 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 232 | | | веќе видена

Ќе се даде конкретно ревидирање од надлежното Министерство за правда, заедно со експертите кои работат, на прецизен начин како што тоа Венецијанската комисија ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Судството и обвинителството прават театар за да го сокријат нарачателот на ослободувањето на Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: