ВМРО-ДПМНЕ: Судството и обвинителството прават театар за да го сокријат нарачателот на ослободувањето на Јанева


Русковска обвинителството и Кацарска судството совршено, но провидно го глумат театарот дека наводно се караат за ослободувањето на Катица Јанева, додека пак ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бараме обвинителите од СЈО и сите други кои што се инволвирани во сегашната истрага за проненеверата на парите од СЈО уште веднаш да бидат суспендирани од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски, на ФБ објави пресметка колку пари ќе треба да вратат обвибителите од СЈО, заради незаконските надоместоци кои си ги исплаќале со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот Фејсбук профил споделил дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонијо Милошоски пресметал дека ексшефицата на СЈО Катица Јанева и обвинителите од нејзиниот тим треба да вратат еден милион евра во буџетот. ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000€ во државниот буџет. Ова е пресметката која ја направи и објави на Фејсбук Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000 евра во државниот буџет!, пишува на фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски. Милошоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Судството и обвинителството прават театар за да го сокријат нарачателот на ослободувањето на Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: