Ангеловски го знае „рецептот“ за пласман на ЕП 2020! (ФОТО)

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
| | веќе видена | слични

Питино неодамна стана селектор на грчката репрезентација, а по кратка пауза повторно седна на клупата на Панатинаикос. Токму наименувањето на Питино за нов ...
| | веќе видена | слични

Германските навивачи не му даваат големи шанси на националниот тим во фудбал на нивната земја дека може да го освои Европското првенство следната година. Само ...
| | веќе видена | слични

Најкорисниот играч во НБА лигата од минатата сезона, Јанис Адетокумбо, оваа година е дополнително мотивиран да направи чекор повеќе и да стигне до самото ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација остана на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска. Поразот од Австрија и победата над Израел не ѝ ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација настапот во квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2021 година ќе го почне на 20. февруари следната година и тоа ...
| | веќе видена | слични

Градот Перм ќе биде во улога на домаќин на првиот квалификациски натпревар за пласман на Евробаскетот 2021 година, во која селекцијата на Русија ќе ја пречека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 620 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 87 | | | веќе видена

Ноември годинава е најтопол месец од 1951 година наваму, но и натпросечно влажен на ниво на државата. Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани ...
сите 266 | | | веќе видена

Ракометарите на Еурофарм Работник може да се пофалат сезонава дека се единствените досега кои го победиле унгарскиот првак Веспрем во СЕХА-лигата (26:24) во ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски го знае „рецептот“ за пласман на ЕП 2020! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: