Сасоли: Блокадата на Скопје и Тирана покажува дека се потребни реформи во ЕУ


Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула, е избран за известувач за самитот ЕУ-Западен Балкан кој ќе се одржи во мај во Загреб. Тој ќе има задача да формулира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Европската комисија и еден од највлијателните политичари во ЕУ, Манфред Вебер, побара од Брисел уште на самитот во ...
| | веќе видена | слични

на Европската Комисија Урсула Фон дер Лајен по пораката на пленарната сесија на Европскиот парламент дека вратите на ЕУ остануваат отворени за земјите од ...
| | веќе видена | слични

Хан во новиот состав на Европската комисија од сега го презема комесарското место за буџет и администрација. Тој во изјава за весникот „Ханделсблат" ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија и Албанија заслужија да почнат преговори со Европската Унија, оцени новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен.„Двете ...
| | веќе видена | слични

Тој ќе има задача да формулира препораки во име на Европскиот Парламент во пресрет на лидерскиот состанок и да помогне да се деблокираат преговорите со Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сасоли: Блокадата на Скопје и Тирана покажува дека се потребни реформи во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: