Сончево со умерена облачност


Утрово падна првиот снег на Копаоник, Србија. Температурата таму е 0 степени, што може да обезбеди снегот да се задржи на планината. Во Македонија првиот снег ...
| | веќе видена | слични
3 копии
15 копии

Охрид, 29. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во западните делови ќе биде променливо облачно со повремен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено на повисоките места каде ќе достигнува брзина над 70 км/час. Утринската температура ќе се движи од ...
| | веќе видена | слични

Бран поларни ветрови ќе ги спушти утринските температури до -10°C. Температурите ширум Европа нагло ќе опаднат кон крајот на неделава, кога ќе заврши овој ...
| | веќе видена | слични

Денес во Македонија ќе преовладува променливо и облачно време. Во текот на денот во западните делови ќе има појава на повремен дожд. Во вечерните и ноќните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 514 | | | веќе видена

Ќе се почитува мислењето на венецијанската комисија и во моментов се бара начин како да се спроведат препораките за Законот за употреба на јазиците, вели ...
сите 268 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 119 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 261 | | | веќе видена

За време на ерупцијата, на островот имало 47 лица. Шестмина од нив се потврдени за починати, а 25 се во болница во критична состојба, јавува Си-Ен-Ен. My god, ...
сите 89 | | | веќе видена

Извори кои ја познаваат проблематиката велат дека стоковите резерви постојано се обновуваат и нелогично е тие да биле стари, од 2016 година како што тврдат ...
сите 110 | | | веќе видена

„Соработката на полициите на Република Северна Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец“, ...
сите 36 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со умерена облачност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: