Невенка Стаменковска: Во државната администрација владее тотален хаос


Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
| | веќе видена | слични

Формиран е штаб за организација на акцијата за чистење најавена за 14. следниот месец (сабота) на повеќе од 20 локации во околината на Скопје со учество на 40 ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат вработувањата на државни јасли. Во претходниве неколку дена поголем број државни институции распишаа огласи за вработување. Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Повеќе од 40.000 вработени во државните институции на 14 декември ќе учествуваат во акцијата за чистење „Чистиме со Не биди ѓубре“ со што ќе се приклучат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто не сте толку транспарентни кога бараме информации за бројот на вработени во јавниот сектор. Јас пред точно една година поставив пратеничко прашање до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата организира голема акција за чистење ѓубре со учество на вработените од државните институции, која ќе се одржи на 14. следниот месец (сабота) на повеќе ...
| | веќе видена | слични

Над 40.000 вработени во македонската државна администрација на 14 декември ќе се приклучат на масовната акција за чистење ѓубре во главниот град и ширум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 98 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 130 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невенка Стаменковска: Во државната администрација владее тотален хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: