„Едно зборува пред граѓаните друго надвор од државата“ вели СДСМ за Мицкоски и поддршката за договорот со Бугарија


Владеачката партија денеска со низа критики до првиот опозиционер. СДСМ го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ дека едно зборува пред граѓаните друго зборува надвор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања вчера и денес во Софија повторно се обидува да најде заедничко решение за историското ...
| | веќе видена | слични

Средба која се одржа вчера, а ќе продолжи и денеска во софија. Нема информации дали вчера бил постигнат некаков напредок, кога според најавите, беше предвидена ...
| | веќе видена | слични

Средбата на мешовитата мултидисциплинарна експертска комисија за историските и образовните проблеми меѓу Бугарија и Северна Македонија продолжува и денеска, ...
| | веќе видена | слични

За неполни 2 и пол години зад нас оставивме долга листа на остварени ветувања и решени суштински проблеми на граѓаните. Додека ВМРО-ДПМНЕ 11 години беше против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средниот век, Османлиската империја и евентуалното заедничко чествување на Гоце Делчев се темите за кои ќе разговараат членовите на заедничката комисија меѓу ...
| | веќе видена | слични

Темите за расправа кои ќе ги имаат на дневен ред на деветтата средба македонските и бугарските претставници во Заедничката комисија која ќе се одржи денес и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 516 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 474 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 225 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Едно зборува пред граѓаните друго надвор од државата“ вели СДСМ за Мицкоски и поддршката за договорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: