Што уште треба за да Арената биде полна, за да од срце се навива за Македонија?

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
| | веќе видена | слични

Најкорисниот играч во НБА лигата од минатата сезона, Јанис Адетокумбо, оваа година е дополнително мотивиран да направи чекор повеќе и да стигне до самото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација остана на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска. Поразот од Австрија и победата над Израел не ѝ ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација настапот во квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2021 година ќе го почне на 20. февруари следната година и тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градот Перм ќе биде во улога на домаќин на првиот квалификациски натпревар за пласман на Евробаскетот 2021 година, во која селекцијата на Русија ќе ја пречека ...
| | веќе видена | слични

Македонија ги заврши квалификациите за пласман на ЕП на третото место откако го совлада Израел со 1:0 во Скопје. Собра 14 бодови, исто колу и Словенија на ...
| | веќе видена | слични

Селекторот Игор Ангеловски ја презеде нашата фудбалска селекција пред четири години и го оствари најголемиот успех во едни квалификации. Со него на кормилото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 495 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 227 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 53 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што уште треба за да Арената биде полна, за да од срце се навива за Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: