Отпадот негативно влијае врз туризмот

НП Маврово оваа година одбележува голем јубилеј – 70 години постоење. Како течат подготовките за овој значаен настан и со какви се` активности ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпроектот „Збогатување на понудата на винарска визба Попова Кула“ има цел да ја збогати туристичката понуда во дестинацијата „Тиквешки регион и околината“ со ...
| | веќе видена | слични

Прославата на новогодишната ноќ е уште една причина да отпатувате некаде, па поради тоа туристичките агенции се полни со аранжамани за дочек на „најлудата ноќ“ ...
| | веќе видена | слични

Француски магазин ја препорачува Македонија меѓу петте најдобри туристички дестинации за 2020 година. Се работи за магазинот АД, посветен на декорацијата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот магазин АД , посветен на декорацијата, уметноста, архитектурата и начинот на живеење, на своите читатели им препорачува пет дестинации за одмор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Варшава/Охрид, 22. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Три домашни тур-оператори, организирани од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот од 21-ви до 23-ти ноември ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 166 | | | веќе видена

Ден затишје во случајот „Рекет“ пред утрешното продолжение на рочиштето во Кривичниот суд против прво и второосомничените, Бојан Јовановски-Боки 13 и ...
сите 471 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 102 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 128 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 113 | | | веќе видена

Македонија на вчерашниот самит на НАТО застана како рамноправна и речиси полноправна членка, со сите лидери на Алијансата и беше дочекана и поздравена како ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски изрази загриженост дека нашите млади не знаат ниту еден бугарски актер, а ги знаат сите српски турбофолк ѕвезди, преку ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отпадот негативно влијае врз туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: