Сугарески: Буџетот на Министерството за транспорт за 2020 е околу шест милијарди денари, а 83 отсто ќе одат за капитални проекти


Буџетот на Министерството за транспорт и врски за 2020 година е развоен, директно насочен кон потребите на стопанството и граѓаните. Проектиран е на 5 ...
| | веќе видена | слични

Со предлог буџетот правиме историски најголеми вложувања во изградба и рехабилитација на патишта и изградба на патна инфраструктура, во гасоводна мрежа и во ...
| | веќе видена | слични

Предлог буџетот за 2020 година во делот на транспорт и врски е склоп од правилно распределување на граѓанските пари за вложување во капиталните инвестиции со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со тековната реконструкција на делницата од Пелинце до граничниот премин Пелинце ќе се заокружи рехабилитацијата на целата патна инфраструктура во делот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со Буџетот за 2020 година, во однос на годинава предвиден е раст на капиталните расходи за 3,8% и тие се предвидени да изнесуваат 383,3 милиони евра. Во новата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт на Горан Сугарески дебатираше со Лилјана Затуровска од ВМРО-ДПМНЕ за автопатите во земјава и зошто се доцни со нивна изградба. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на СAД Џо Бајден утре ќе биде домаќин на својот украински колега Володимир Зеленски, со кого ќе има средба во Белата куќа. Бајден го повика ...
сите 165 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Буџетот на Министерството за транспорт за 2020 е околу шест милијарди денари, а 83 отсто ќе одат за капитални проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: