Мурињо: Тотенхем има нешто што го нема ниту еден друг клуб


Аргентинскиот стручњак Маурисио Почетино беше отпуштен од клупата на Тотенхем минатата недела. По малку полоши резултати, челниците на Тотенхем го отпуштија ...
| | веќе видена | слични

Во клубот од Лондон постои голема фрустрација во поглед на едно прашање кое ги мачи навивачите 11 години, Мурињо наводно добил барање од своите избраници едно ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Манчестер јунајтед Ед Вудворд во интервјуто за „United we stand“, призна дека во летото 2018. година стопираше два трансфери. Менаџерот ...
| | веќе видена | слични

Големата трансфер цел на Манчестер Јунајтед и Тотенхем, Бруно Фернандеш стави потпис на нов договор со Спортинг Лисабон. Фернандеш минатата сезона беше еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Истрагата се води во Обвинителството, не во медиумите, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за случајот со Вања Ѓорчевска при посетата на СВР ...
сите 404 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 254 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 179 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Тотенхем има нешто што го нема ниту еден друг клуб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: