Мицкоски на средба со Борисов: „Македонија се соочува со криминал и корупција во највисоките ешалони на власта“


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

По средбата која завчера, во Загреб, ја остварија првиот човек на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и бугарскиот премиер Бојко Борисов, вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И другите земји имаат свои интереси на Балканот, не само Русија, изјави бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, за Бугарската национална ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев предлага фотографирање пред бугарското знаме и грб при добивање државјанство на Бугарија, бидејќи „не е нормално ...
| | веќе видена | слични

Бугарија се согласила да му дозволи на НАТО да го користи пристаништето во Варна на Црното Море. Спогодбата била постигната по средбата меѓу американскиот ...
| | веќе видена | слични

Во Белата куќа започна средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и бугарскиот премиер Бојко Борисов. На почетокот на разговорот, Трамп изјави дека е ...
| | веќе видена | слични

Причината за посетата на бугарскиот премиер Бојко Борисов на САД е потпишувањето на договорот за продолжување на изградбата на „Турски тек“ во Бугарија, смета ...
| | веќе видена | слични

Во моментов има повеќе од 150.000 граѓани на Република Северна Македонија кои имаат бугарско државјанство или се во процес на добивање на такво државјанство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на средба со Борисов: „Македонија се соочува со криминал и корупција во највисоките ешалони на власта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: