Царовска утре на средба со битолските пензионери


5 копии

Со мерката за субвенционирање на придонесите поради покачување на платите се очекува од 20 до 25 проценти од вработените во приватниот сектор да добијат ...
| | веќе видена | слични

Од денеска фирмите можат да достават барање за добивање субвенции на придонесите од социјално осигурување за зголемување на платите на вработените. Законот за ...
| | веќе видена | слични

25% од вработените во приватниот сектор се очекува да добијат повисоки плати со мерката субвенционирање на придонесите, велат од Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични

Неодамна стапи на сила Законот за субвенционирање на придонеси за раст на плати со кој е предвидено дека државата ќе ги плати придонесите за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Министерката Царовска ги повика компаниите да ја искористат оваа мерка за којашто рече дека директно ги поттикнува и подржува работодавачите да ги зголемат ...
| | веќе видена | слични

Мила Царовска, министерка за труд и социјална политика соопшти дека Законот за субвенционирање на придонесите е на сила, Правилникот е објавен во Службен ...
| | веќе видена | слични

Газди, сега можете да ги зголемувате платите од 600 до 6.000 денари, и да користите субвенции од државата за придонесите. Мила Царовска, министерка за труд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 489 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 242 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта во Париз, каде беше „испорачана“ Златната топка во 2019 година за Лео Меси, го сруши секој рекорд на публиката на социјалните медиуми. ...
сите 174 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска утре на средба со битолските пензионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: