Загина тракторист во атарот на охридско Ливоишта

2 копии
5 копии
5 копии

Снаа од скопското село Мирковци вчера физички била нападната од свекрвата, а сопругот и се заканил дека ќе ја убие. Од МВР информираат дека утринава во 1,15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека во с. Ранчанци, светиниколско, 17 годишен малолетник со уште едно лице со намера да се стекнат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 272 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 283 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието кажа дека од Евростат потврдиле дека Законот за попис и методологијата по ...
сите 298 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 208 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 220 | | | веќе видена

Ваков попис нема ниту во една европска држава, овој закон не е правна рамка за статистика, туку за политика, смета пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина тракторист во атарот на охридско Ливоишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: