Уапсен пијан скопјанец, со се заканувал на раскрсница

3 копии
3 копии

Во 11:08 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градската општа болница „Наум Охридски“ било донесено повредено малолетно лице. Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични

Две деца близнаци од Скопје биле малтретирани од својата дадилка, а случајот во полиција го пријавила нивната мајка. „Вчера во 12:50 часот во Полициската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 603 | | | веќе видена

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал ...
сите 508 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 147 | | | веќе видена

МВР не излегува со детали по вчерашната истрага за финансирањето на претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, во која проверуваа документи во неколку фирми, меѓу ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен пијан скопјанец, со се заканувал на раскрсница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: