Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари!


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
| | веќе видена | слични

Обично странските политичари, посебно скандинавците, ги посочуваме како примери за одговорни личности кои не ја користат позицијата да се луксузираат и да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со делегација на ВМРО-ДПМНЕ е во Лајпциг на Конгресот на сестринската партија Германската ...
| | веќе видена | слични

Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со извршните директори и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари повеќе средби по Конгресот на ЦДУ-ЦСУ. Тој на својот фејсбук профил напиша: Имав средба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
| | веќе видена | слични

Добивме голема поддршка од страна на нашите сестрински партии. ја реафирмираа недвосмислената поддршка кон ВМРО-ДПМНЕ и на следните предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелните политички случувања во Македонија, одличните односи помеѓу сестринските партии, но и за европската перспектива на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 427 | | | веќе видена

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: