Чија е полициската кабаница што ја носеше Катица Јанева?


Првообвинетиот во случајот „Рекет” во врска со аферата за земање милионско мито за режирање судски процеси, Бојан Јовановски од вчера e задржан на интензивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислите дека е случајно што се случи медиумски спектакл од притвор Катица Јанева ја префрлаа во куќен притвор, запраша новинарот и аналитичар Сафет Бишевац ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„За првпат се случува медиумски спектакл кога некој од притвор оди во домашен притвор. Кој го нарача тоа? Мислите дека е случајно. И ако не е Заев, некој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првообвинетиот во “Рекет” Бојан Јовановски од вчера e задржан на интензивна нега во болницата 8-ми септември. Боки 13 ноќта ја поминал под докторски надзор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бојан Јовановски денеска не е вратен во затворот во Шутка. Тој е хоспитализиран на интензивна нега во болницата „8 Септември“, потврди за весникот директорот ...
| | веќе видена | слични

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски е хоспитализиран во Градската општа болница „8-ми Септември“ поради контролни прегледи, информираа од ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски ноќта ја поминал на интензивна нега во болницата 8 ми Септември. Ова за Телма го потврдува неговиот адвокат Сашо Дуковски кој вели дека нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 807 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 92 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чија е полициската кабаница што ја носеше Катица Јанева?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: