ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има јавен долг од 5,4 милијарди евра, Заев продолжува да ја задолжува и да ги лаже граѓаните со квази проекти

Зоран Заев и Нина Ангеловска ја задолжуваат државата без основ. Вчера наместо првично предвидените 67 милиони евра, Министерството за финансии се задолжи за 82 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање се обрати пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Магдалена Манаскова посочи дека откако СДСМ е на ...
| | веќе видена | слични

Овој буџет ми изгледа како новогодишна елка. На новогодишната елка ставивте едно пакетче за пензионери од 700 денари, едно пакетче за некои други 2 000 денари ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев посочи дека додека СДСМ во опозиција ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница за буџетот, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Благоја Деспотовски укажа дека е потребно да објасни некои работи затоа што гледам дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Цуклев на денешната седница на Комисијата за финансирање и буџет посочи дека сега моментално ...
| | веќе видена | слични

Од објавените податоци на Министерството за финансии се гледа дека јавниот долг продолжува да се зголемува, а притоа Македонија не добива никаков економски ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на 2019 година СДСМ го зголеми јавниот долг за 12.485.128.081 денари, тоа се 6.000 денари дополнителен долг за секој граѓанин, објави комисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 452 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 301 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има јавен долг од 5,4 милијарди евра, Заев продолжува да ја задолжува и да ги лаже граѓаните со квази проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: