Средба на Заев со делегација од албанскиот Парламент: Прогресивните политики во Македонија придонесуваат за перспективите на целиот регион


На средбата е изразена силна поддршка за политиките на премиерот Заев за развој на нашата држава и за градење пријателства со соседите и во регионот. Оценето е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Република Хрватска во Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваната вонредна и ополномоштена амбасадорка на ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници разменија мислења за европската перспектива на Македонија и земјите од регионот, во контекст на претстојното претседавање на Хрватска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По отворањето на „оне стоп шоп“ моделот на преминот Табановце и потпишувањето на договорите за овластен економски оператор, Влада на Македонија веќе работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка заложба за континуитет во градењето на добрососедските односи и нивно натамошно унапредување како придонес за стабилноста, безбедноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 726 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната 123.собраниска седница една од 57-те точки кои се ставени на дневен ред како последна е и Барањето за давање автентично толкување на членот 11 од ...
сите 285 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со денови молчат на јавно поставени прашања поврзани со кампањата на Гордана Сиљановска за претседателските избори, соопшти ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Заев со делегација од албанскиот Парламент: Прогресивните политики во Македонија придонесуваат за перспективите на целиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: