Синдикатот на УПОЗ преку писмо побара решение за проблемите во судството од Дескоска и Здравев


Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Внимателно ги следиме протестите на граѓаните кои го искажуваат нивното незадоволство од работата на извршителите и искрено не загрижува односот на надлежните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова во неделното интервју за Радио Слободна Европа го изјави премиерот Зоран Заев. На прашањето за случајот „Рекет“, и на тврдењата на опозицијата дека тој е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сакаме ветинг и брзо продуцирање кадри за судството, тврди премиерот во заминување, Зоран Заев во неделното интервју за Радио Слободна Европа . На ...
| | веќе видена | слични

После вчерашната изјава на министерката за правда Рената Дескоска дека закон за амнестија кој што беше донесен во тоа време и чекорите кои се превземаа беа ...
| | веќе видена | слични

Власта изгледа се реши дека што побргу мора да го проветрува судството. Таа и ветува дека ако не веднаш, тогаш после изборите на 12 април, ако победи, ќе почне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка ...
сите 717 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Павле Богоевски го оцени тврдењето на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи дека нецелосното имплементирање на Законот за употреба ...
сите 222 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 375 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот на УПОЗ преку писмо побара решение за проблемите во судството од Дескоска и Здравев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: