Варвициотис: ЕК да излезе со нова рамка за конечно да почне процесот на проширување на ЕУ со Западен Балкан

Очекуваме од Европската комисија да ја слушне, не само Франција, туку и другите земји членки на ЕУ, и многу брзо да излезе со нова рамка преку кој ќе можеме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вторникот попладне до рано утрово, двете специјални единици на грчката противпожарна служба, во спасувачката акција, од урнатините по земјотресот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската перспектива треба да се охрабри и претставува единствен пат за стабилност, безбедност и просперитет на регионот, рече министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Двете специјални единици за справување со катастрофи на грчката противпожарна служба, кои се наоѓаат на две различни локации во Албанија, во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италија и Грција имаат заедничка позиција за европската перспектива на Западен Балкан, а во следниот период ќе постојат и иницијативи, рече заменик министерот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот шеф на грчката дипломатија, а сега надлежен за надворешна политика во опозициската СИРИЗА, Јоргос Катругалос, позитивно ги коментира изјавите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Со авион C-130 на военото воздухопловство, со две кучиња спасувачи и специјална опрема, 27 лица од Специјалната единица за справување со катастрофи на грчката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на претседателот на Грција, на амбасадорката на Албанија во Атина, Ардиана Хобдари ѝ го пренесе длабокото сочувство на Прокопис Павлопулос ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 334 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 160 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Варвициотис: ЕК да излезе со нова рамка за конечно да почне процесот на проширување на ЕУ со Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: