Судскиот совет со осуда за однесувањето на Рускоска


3 копии

Преку Владата на лична сметка на Катица Јанева се префрлале пари во висина и до 600 евра, рече на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната прес конференција рече дека јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Правосудниот систем во Република Македонија е руиниран од рекетари и политички властодржци кои наредуваат како да бидат затворани и решавани судските случаеви, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Правосудниот систем во Република Македонија е руиниран од рекетари и политички властодржци кои наредуваат како да бидат затварани и решавани судските случаеви. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Јовановски беше многу моќен, го знаеше секој следен чекор по апсењето на мојот сопруг Јордан Камчев и ме шокираше неговата блискост со Катица Јанева, ...
сите 383 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 297 | | | веќе видена

За помалку од два дена премиерот Зоран Заев доживеа неверојатна авантура на две спротивставени ситуации по приемот во Бакингамската плата кај нејзиното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судскиот совет со осуда за однесувањето на Рускоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: