Загадениот воздух стана закана и за туризмот

НП Маврово оваа година одбележува голем јубилеј – 70 години постоење. Како течат подготовките за овој значаен настан и со какви се` активности ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпроектот „Збогатување на понудата на винарска визба Попова Кула“ има цел да ја збогати туристичката понуда во дестинацијата „Тиквешки регион и околината“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групацијата Акор ги проширува во Албанија каде што заедно со компанијата Болв-Оил групација го отвора хотелот Новотел. Сопственик на зградата, во која ќе има ...
| | веќе видена | слични

Општините да инвестират во своите капацитети за користење на домашни и странски фондови за реализација на проекти за алтернативните форми на туризмот но и за ...
| | веќе видена | слични

Прославата на новогодишната ноќ е уште една причина да отпатувате некаде, па поради тоа туристичките агенции се полни со аранжамани за дочек на „најлудата ноќ“ ...
| | веќе видена | слични

Француски магазин ја препорачува Македонија меѓу петте најдобри туристички дестинации за 2020 година. Се работи за магазинот АД, посветен на декорацијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1069 новозаразени со коронавирусот од направени 3012 тестирања, починати се 29 ...
сите 302 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 466 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 78 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загадениот воздух стана закана и за туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: