Тракторист загина во охридското село Ливоишта

3 копии

Охрид, 20. ноември 2019 (ИНПРЕС) – 49-годишен жител на охридското село Ливоишта е жртва во вчерашниот несреќен случај што се случи во атарот на селото. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески најави можност за промена на мерката куќен притвор за Сашо Мијалков по изрекување на пресудата во случајот ...
сите 567 | | | веќе видена

Се заканува ли третиот бран на пандемијата на Ковид-19. Дел од државите информираат дека зголементиот број на новозаразени, посебно ширењето на новите соеви, ...
сите 489 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 400 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирус „Џонсон и Џонсон“ се покажа како безбедна и ефикасна во испитувањата, соопшти американската Агенција за храна и лекови на САД ...
сите 576 | | | веќе видена

Република Македонија, со целосно потпирање врз мултилатералните механизми во обезбедувањето на вакцини, ги чувствува последиците на севкупниот неуспех да се ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тракторист загина во охридското село Ливоишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: