Приказна која ќе ги стопли и најсуровите срца


Два преслатки бенгалски тигри родени во германската зоолошка, неодамна после раѓањето биле напуштени од својата мајка. Грижата за нив ја превзела негувателката ...
| | веќе видена | слични

Фотографијата од овој необичен елен станала вирална и добила многубројни коментари. Стив Линдберг од Мичиген направил неверојатна снимка и фотографии од овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 483 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 372 | | | веќе видена

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приказна која ќе ги стопли и најсуровите срца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: