Ангеловска за ММФ: Оваа институција е претпазлива со заклучоците, но нема негативни коментари

Државата има максимална флексибилност, секогаш можеме да направиме ребаланс, да интервенираме со средства, ликвидноста на државата е голема. Народната банка ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директен конфликт на интерес во кабинетот на министерката за финансии Нина Ангеловска, открива истражувањето на „Економски Лидер“Компанијата „Про агенс“ која е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Економскиот раст забрзува за 2 процентни поени во просек кај земјите кои пристапиле во НАТО. Со влегувањето во Северноатланската Алијанса за македонските ...
| | веќе видена | слични

Со влезот во НАТО за македонските компании се отвора нов пазар со обрт од околу 5 милијарди евра. Политичката сигурност ќе ги стимулира инвестициите, како ...
| | веќе видена | слични

Со влегувањето во НАТО за македонските компании се отвора нов пазар од неколку милијарди евра, а политичката сигурност ќе ги стимулира инвестициите што ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ангеловска нагаласи дека членството во НАТО е стратешка определба на нашата држава кое е од голема важност за нејзината стабилност, безбедност и за економскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден затишје во случајот „Рекет“ пред утрешното продолжение на рочиштето во Кривичниот суд против прво и второосомничените, Бојан Јовановски-Боки 13 и ...
сите 466 | | | веќе видена

„Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа ниту планот на опозициската партија да ги спаси криминалците од своите редови. ...
сите 249 | | | веќе видена

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
сите 537 | | | веќе видена

Зоран Заев три дена молчи во врска со предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лица кои биле амнестирани да не се занимаваат со политика, ...
сите 296 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 104 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 109 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез вчера лично му дал ветување на премиерот Зоран Заев дека Шпанија наскоро ќе го ратификува протоколот, за време на нивната средба ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска за ММФ: Оваа институција е претпазлива со заклучоците, но нема негативни коментари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: