Во право е Пандев: Оваа Македонија е НАЈДОБРАТА Македонија…

4 копии

Македонската фудбалска репрезентација остана на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска. Поразот од Австрија и победата над Израел не и ...
| | веќе видена | слични

Српскиот машки национален тим имаше најмногу среќа од сите земји домаќини на квалификациските турнири во кошарка, за пласман на Олимпискиге игри во Токио 2020. ...
| | веќе видена | слични

Србија имаше најмногу среќа од сите четири земји домаќини на квалификациските турнири во кошарка за мажи, за пласман на Олимписките игри во Токио 2020. Само ...
| | веќе видена | слични

Одредени се групите на четирите квалификациски турнири преку кои 24 репрезентации ќе се борат за четирите слободни места за настап на олимпискиот кошаркарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уставниот суд да постапува согласно одлуката на Законодавно-правната комисија – власта со порака до Уставните судии – од најголемата опозициска партија пак - ...
сите 641 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 497 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) до Уставниот суд поднела иницијатива за преиспитување на уставноста на Законот за правата на ...
сите 110 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 141 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 201 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во право е Пандев: Оваа Македонија е НАЈДОБРАТА Македонија…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: