Земјава слабо инвестира во чистата обновлива енергија, предупредува ЕЗ


Земјава не може да ги постигне целите за обновливи извори на енергијашто беа предвидени за 2020 година, предупредува Енергетската заедница. Инвестициите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. ...
| | веќе видена | слични

Гасификацијата на домаќинствата не e исплатлива опција бидејќи до 2050 година гасот ќе треба да исфрли од употреба оти е фосилно гориво, смета реномираниот ...
| | веќе видена | слични

Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатата деценија, зголемените трошоци за енергетика, не дозволуваа развој на енергетските компании во постапките за борба против аерозагадувањето. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјава слабо инвестира во чистата обновлива енергија, предупредува ЕЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: