Странците ја притискаат Грција да не ги блокира границите

Првиот човек на Меѓународната унија за патен транспорт (ИРУ) во писмо до СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ изразува загриженост за честите блокади на граничните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 660 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странците ја притискаат Грција да не ги блокира границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: