Ангеловска:Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава


Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продуктивноста и поголемо искористување на човечкиот капитал ќе имаме во иднина само ако уште од сега, па натаму со години, интензивно се вложува во човечкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната собраниска седница за финансирање на буџет, пратеникот Димитар Стевананџија рече дека слушајки го експозето и објаснувањето за буџетот за 2020 ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање се обрати пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Магдалена Манаскова посочи дека откако СДСМ е на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев во неговото обраќање на трибината „Влогот во човечкиот капитал во здравството, е влог во здравјето на граѓаните“ на која учествуваше ...
| | веќе видена | слични

Владата во заминување и натаму не успева да ги реализира капиталните инвестиции кои ги испланира за оваа година. Според проекциите на буџетот за наредната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравството не е трошок, тоа е инвестиција во народот и во неговото здравје. Инвестициите во здравството ќе продолжат со цел да се подобруваат здравствените ...
| | веќе видена | слични

Владата, според проекциите на буџетот за наредната година кој е во собраниска расправа планира за капитални инвестиции да потроши 383 милиони евра или 15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 117 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 362 | | | веќе видена

Тоа го изјави денеска претседателот на собраниската Комисија за политички систем, Александар Кирацовски пред почетокот на јавната расправа за законот за јавно ...
сите 346 | | | веќе видена

Покрај сјајните кошаркарски вештини што го прават еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант пред неколку години ...
сите 208 | | | веќе видена

Еден од најпознатите актери на сите времиња, тројниот оскаровец, Џек Николсон е еден од најголемите фанови на Лос Анџелес Лејкерс. Самото тоа што цели 50 ...
сите 194 | | | веќе видена

Две лица, од кои едниот администратор, а другиот креатор на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм, вчера биле повикани во полициска станица. Ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска:Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: