Шекеринска од Ресен: Отворивме над 50.000 работни места, ги качивме пензиите


ВМРО-ДПМНЕ од петни жили се трудеа да го спречат зголемувањето на минималната плата, само се потпишуваа на собраниските седници, каде се предлагаше законот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Направивме чекори за пример и цел свет зборува за тоа. Конечно го фиксиравме, го зацврстивме идентитетот, никој веќе не го спори македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само 2.5 години се направи многу. Паралелно додека ги решавме најголемите прашања, наталожените проблеми, работевме на сите полиња и рамномерно низ целата ...
| | веќе видена | слични

Партиската трибина во Гостивар од СДСМ ја искористија и за жестоко пораки кон политичките ривали. „Не гледам како нашиот политички опомент очекуава гласови. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес ја бараме вашата континуиран поддршка на концептот што нé води на правиот пат и тоа токму од мултиетничка средна како што е Гостивар, нагласи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Успеавме да оствариме стратешка, национална, државна и децениска цел, членствово НАТО. Тоа значи траен мир, стабилност, сигурна иднина, инвестиции. Овие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска од Ресен: Отворивме над 50.000 работни места, ги качивме пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: