Кјелини очекува да се врати на теренот до март


Македонскиот вице-првак Еурофарм Работник нема да брза кога станува збор за именување на наследникот на Стевче Алушовски, кој спогодбено ја раскина соработката ...
| | веќе видена | слични

Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Кокс во Лигата на шампионите, резултат по кој Стевче Алушовски остана без својата тренерска функција во битолскиот ...
| | веќе видена | слични

Двајца ракометари на Еурофарм Работник се најдоа на топ листите за најдобри потези од изминатото коло во Лигата на шампионите. Еурофарм Работник во неизвесен ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Еурофарм Работник, Градимир Чаневски, ја има најдобрата одбрана во 9. коло од Лигата на шампионите на ЕХФ. Во традиционалниот неделен пресек на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Еурофарм доби двајца свои претставници во топ 5 во Лигата на шампионите. Голманот Градимир Чаневски ја имаше одбраната на колото, додека Ловро Јотиќ ...
| | веќе видена | слични

Во деновите за европски елитен ракомет, македонски претставници имаа лош биланс, од два пораза. Вардар загуби од Мешков Брест, а Еурофарм беше поразен од Кокс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ветинг на судиите мора да има. Мора да има ветинг и на обвинителие, порачува и инсистира премиерот во заминување Зоран Заев. Создадовме амбиент соодветен, ...
сите 311 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 219 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 98 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кјелини очекува да се врати на теренот до март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: