Харадинај: Мини-Шенгенот е спротивен на интересите на Косово

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска изјави дека тој бил иницијаторот за проектот „Балкански мини-шенген“ . Рама исто така кажа дека за оваа работа има ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот дипломат Волфганг Петрих изјави дека идејата за мал Шенген е дело на Европската Унија. Петрих смета дека одлуката на Франција, поточно на нивниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Членството во Европската унија зависи од нас. Исто така и националното обединување зависи од нас. Европа сака да создаде федерација. Ние создаваме своја ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Самоопределување, Албин Курти, кој е најсериозен кандидат за нов премиер на Косово, во своето гостување во емисијата „Опен“- на Топ Чанел, зборуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Приштина повторно доаѓаат силни реакции, откако поранешниот албански премиер, Сали Бериша, објави дека Косово е во границите на Србија и на мапите во ...
| | веќе видена | слични

Неколку часа по објавувањето на мапа која го прикажува Косово во рамки на српските граници, и острите реакции кои уследија од Приштина, албанскиот премиер Еди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Мини-Шенгенот е спротивен на интересите на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: