Катица Јанева однесена во куќен притвор


Додека експертската јавност наголемо дебатира дали и кога треба да се спроведе ветинг врз судиите, социјалните мрежи вријат од шеги и реакции за пуштањето во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Откако пред два дена беше пуштена во домашен притвор, комшиите од зградата карши студентскиот дом „Кузнам Јосифовски-Питу“, каде што е сместена, ја сликнаа ...
| | веќе видена | слични

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
| | веќе видена | слични

Првата фотографија од бившата шефица на СЈО, Катица Јанева излезе на социјалните мрежи, откако таа беше ставена во домашен притвор пред два дена. Обвинетата во ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева во затворот во Шутка не ја носела кабаницата со која синоќа се маскираше пред камерите при нејзиното пренесување од затворот до станот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 20 ноември 2019 (МИА) – Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, обвинета во случајот „Рекет“, е пуштена во домашен притвор по одлука на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Намалена видливост поради магла утринава има во Тетово и Охрид. Од ЈП Македонијапат соопштија дека видливоста на патниот правец од Тетово кон село Гајре е 20 ...
сите 247 | | | веќе видена

Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец Игор Карачиќ делуваше и тоа како расположено и самоуверено по четвртата победа на Хрватска на Европското првенство, ...
сите 437 | | | веќе видена

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци. Еден е дело на ...
сите 138 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева однесена во куќен притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: