Николоски: Три години Македонија не започнува преговори со ЕУ, а резултат на тоа е зголемената корупција и немањето реформи


Факт е дека Македонија изгуби три години со Зоран Заев и оваа Влада, три изгубени години се неповратни за граѓаните затоа што зборовите на Зоран Заев беа дека ...
| | веќе видена | слични

„Доаѓа сметката за лажниот патриотизам и за лицемерната политика на едно кажување во странство, друго кажување дома“, изјави денеска специјалниот советник на ...
| | веќе видена | слични

Процесот на реформа на политиката за проширување е постојано променлива и ние мораме да се прилагодуваме, промената на методологијата е помалку важна, важно е ...
| | веќе видена | слични

Сега синоним за корупцијата во правосудниот систем е „Луи Витон обвинителство“ или преку јавно објавен материјал видовме како функционирало тоа обвинителство, ...
| | веќе видена | слични

- Косово има три пати помал буџет од Македонија. Истовремено, за 2020 година во буџетот на Македонија планирани се 400 милиони евра капитални инвестиции, во ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервју за „Алфа“ потсетува дека во времето на СДСМ се влезени 2,5 странски инвеститори,сите ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, поранешниот советник на екс министерот за финансии Драган Тевдовски жестоко ја критикува власта за замрзнувањето на прогресивниот данок. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната емисија „Што не е јасно “ на телевизија Алфа гостуваше Бранимир Јовановиќ професор и поранешен советник во Министерството за финансии. Тој ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во вестите на телевиијата Алфа откри дека дека во четвртокот партиската делегација ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 382 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 516 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 114 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 58 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Три години Македонија не започнува преговори со ЕУ, а резултат на тоа е зголемената корупција и немањето реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: