Адвокатка на „Кумановската група“: Владата на Курти ќе ги ослободи нашите момци!

Барањето за меѓународна истрага за случајот „Диво Насеље“ предизвика и реакцијата на познатата адвокатка Артене Исени, која ги брани некои од членовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи телефонски разговараше со албанскиот премиер, Еди Рама, а вршителот на должност премиер на Косово, Рамуш Харадинај, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, по катастрофалниот земјотрес што рано утринава ја погоди Албанија, рече дека неговата земја е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Косово Хашим Тачи и премиерот во оставка Рамуш Харадинај именуваа денеска свои луѓе на чело на Агенцијата за разузнавање на Косово (АКИ), ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска изјави дека тој бил иницијаторот за проектот „Балкански мини-шенген“ . Рама исто така кажа дека за оваа работа има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на Движењето Самоопределување Албин Курти вечерва објави дека успеал да го обезбеди потребното мнозинство од 61 глас од новите пратеници во косовското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 287 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 315 | | | веќе видена

Премиетот Оливер Спасовски денеска присуствуваше на чествувањето на верскиот празник Водици во Кочани.Поздравувајќи ги присутните граѓани Спасовски упати ...
сите 277 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 175 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

ЕХФ ја објави најдобрата седморка по првата фаза на Европското првенство 2020, информација која ги збесна Хрватите и нивниот селектор Лино Червар. Во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатка на „Кумановската група“: Владата на Курти ќе ги ослободи нашите момци!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: