Унгарец пронајден мртов во Претор

6 копии

Вчера околу пладне на улица „Благоја Стевковски“ во Скопје, автобус „Лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Т. (56) од Скопје, удрил во пешакот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако прво беше недостапен за полицијата, за подоцна сам да се пријави во ...
сите 376 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по одлуката на Сашо Мијалков, кој неколку дена беше недостапен на судските органи, сам да се пријави во обвинителството за организиран ...
сите 361 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 214 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 160 | | | веќе видена

Немаме информација дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози или претставници на ДСЗИ согласно неговата изјава, рече министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарец пронајден мртов во Претор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: