Архиерејски литургии за големиот празник „Св. Архангел Михаил“

Овој празник е утврден во четвртиот век, за да го дефинира правилното почитување на ангелите. Празниот е во чест на сите ангелски чинови. Наречен е Собор на ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 ноември, Собор на св. архангел Михаил. Меѓу поголемите есенски празници што нашиот народ ги ...
| | веќе видена | слични

Денеска се слави еден од поголемите есенски празници што нашиот народ ги празнува со домашни служби е и празникот Собор на Свети Aрхангел Михаил, меѓу народот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Причината поради која голманот на македонската репрезентација Борко Ристовски го напиша Фејсбук статусот пред мечот со Австрија е негов обид, како што вели, ...
сите 489 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 184 | | | веќе видена

Македонија загуби од Австрија и веќе е на пат за дома, а како мала утеха на Филип Талески му останува дека ја има најдобрата асистенција за вчерашниот ден во ...
сите 212 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 74 | | | веќе видена

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Архиерејски литургии за големиот празник „Св. Архангел Михаил“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: