Реакција од Здружението на судска администрација на прес – конференцијата на министерката Дескоска


Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
| | веќе видена | слични

После вчерашната изјава на министерката за правда Рената Дескоска дека закон за амнестија кој што беше донесен во тоа време и чекорите кои се превземаа беа ...
| | веќе видена | слични

Јавноста вчера по изјавата на министерката за правда Рената Дескоска бурно реагираше бидејќи таа директно потврди дека е во спрега со Русковска, но и дека со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вчерашната емисија „Само Вистина„ министерката за правда, Рената Дескоска изрази сомневање за тоа дали Катица Јанева самата ги пишувала писмата со кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Случајот со уставните измени е случај, ситуација каде што видовме дека се правеше амнестија на дел од лицата кои учествувале на некој начин ама не насилно. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во вечерашното интервју на Канал 5 Телевизија, министерката за правда, Рената Дескоска, се согласи дека Законот за амнестија за 27 април се носел во насока за ...
| | веќе видена | слични

Сите процеси кои се водат се тест за судскиот систем. Ни треба неселективна правда за било кого. Дали случаите кои ги почна СЈО, дали за случаите кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 274 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 117 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 344 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција од Здружението на судска администрација на прес – конференцијата на министерката Дескоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: