ПСЖ ја сака новата „десетка“ на Бразил

Суперeрsвездата на Барселона, Лионел Меси има намера да се повлече од својот трон во блиска иднина и неговите планови се да биде заменет со Нејмар, пишува ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Кутињо после неуспешниот период во Барселона се пресели во Баерн, меѓутоа легендарниот фудбалер на клубот од Минхен, Дитмар Хаман смета дека Кутињо ...
| | веќе видена | слични

Самуел Умтити во минатата, а и во оваа сезона го загуби местото во почетната постава на Барселона, а причината за тоа се повредите или поточно проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Усман Дембеле во 2017 година помалку и неочекувано пристигна во таборот на Барселона и тоа откако клубот од „Камп Ноу“ го загуби Нејмар кој се пресели во ПСЖ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

Седум дена владата на аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема што имаше за цел да ги покрие нивните неуспеси во економијата, во корупцијата, ...
сите 244 | | | веќе видена

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
сите 294 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес конференција, праша дали премиерот Заев го смета за криминалец судечкиот совет, кој што него го ослободи ...
сите 296 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 111 | | | веќе видена

Голманот на Ливерпул, Бразилецот Алисон Бекер, откако ја доби наградата „Лав Јашин“ за најдобар светски голман, му се заблагодари и на најдобриот фудбалер, ...
сите 195 | | | веќе видена

Што беше, беше. Тоа што на Советот во октомври не беше донесена одлука за почеток на преговори со Северна Македонија и со Албанија беше историска грешка и го ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПСЖ ја сака новата „десетка“ на Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: