Прв тест за францускиот Нон-пејпер во Брисел


2 копии
2 копии

Законот за СЈО е конкретно барање и треба да се испорачаат резултати, дециден е францускиот амбасадор Тимоние. Очекува процесот со нон пејперот да заврши до ...
| | веќе видена | слични

„Намерите на Париз се заедно да успееме”, вака францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние ги објасни намерите на Франција за интегрирање на земјите од ...
| | веќе видена | слични

Франција го поддржува интегрирањето на западен Балкан во Европската унија, a новата методологија значи државите кандидатки поподготвени да влезет во европското ...
| | веќе видена | слични

Поддршката за ЕУ перспективата на Западен Балкан останува, а ќор-сокакот во кој се најде Унијата не е пречка за во престојниот период земјите кандидатки да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска пред членовите на Националниот совет за евроинтеграции истакна дека никој не треба да ги оспорува намерите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв тест за францускиот Нон-пејпер во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: