Македонија напролет во НАТО, за останатите отворена врата


Одржувањето на НАТО-сојузот е од исклучително значење за Германија, рече канцеларката Ангела Меркел откако францускиот претседател Емануел Макрон рече дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 10 часот утринава тој пристигна во министерството за надворешни работи таму е Александар Видиновски. Каква е агендата на Дендиас за денеска ? Во видеото ...
| | веќе видена | слични

Иднината на ЕУ може да стане неизвесна доколку се продлабочи конфликтот помеѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон. ...
| | веќе видена | слични

Иднината на ЕУ би можела да биде доведена во прашање доколку се продлабочи конфликтот помеѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО денеска го прими претседателот на Латвија во седиштето на Алијансата, двајцата инсистираа на важноста на трансатлантската ...
| | веќе видена | слични

Во дебатата околу НАТО, атмосферата меѓу Ангела Меркел и Емануел Макрон е повеќе од напната. Колку многу, покажува и извештај во Њујорк тајмс, кој предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија напролет во НАТО, за останатите отворена врата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: