ВМРО-ДПМНЕ: Нема повеќе да има политичари кои се „просечни бизнисмени“


Доаѓа крајот на владеењето на криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев. Се ближи крајот на погубните политики на политичари без визија и план, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Задолжувањата на државата станаа секојдневие, а тројката Заев, Филипче, Дончев се синоним за расипништвото и за криминалот во здравството. Јавните здравствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, објавува загрижувачки фотографи. Фејсбук статусот на Трипуновски го пренесуваме во продолжение: ...
| | веќе видена | слични

Јавните здравствени институции деновиве се задолжуваат како никогаш до сега на примарно, на секундарно до терциерно ниво. Сето ова го прават на крај на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред 4 години овде Зоран Заев и СДСМ како тогашна опозиција оставија стотици чевли, како симбол за иселените млади од државата, ветија дека не само што ќе го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Држава во која претседателот отворено кажува дека доколку не е на функцијата претседател би се отселил од државата е во голема стагнација. Македонија со Зоран ...
| | веќе видена | слични

Македонија со Зоран Заев е во погрешен правец, а најголем доказ за тоа е искрената изјава на Стево Пендаровски. Стево Пендаровски е првиот човек на државата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 775 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 310 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нема повеќе да има политичари кои се „просечни бизнисмени“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: