Советот на ЕУ денеска за реформите за проширување


2 копии

Законот за СЈО е конкретно барање и треба да се испорачаат резултати, дециден е францускиот амбасадор Тимоние. Очекува процесот со нон пејперот да заврши до ...
| | веќе видена | слични

„Намерите на Париз се заедно да успееме”, вака францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние ги објасни намерите на Франција за интегрирање на земјите од ...
| | веќе видена | слични

Франција го поддржува интегрирањето на западен Балкан во Европската унија, a новата методологија значи државите кандидатки поподготвени да влезет во европското ...
| | веќе видена | слични

Поддршката за ЕУ перспективата на Западен Балкан останува, а ќор-сокакот во кој се најде Унијата не е пречка за во престојниот период земјите кандидатки да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска пред членовите на Националниот совет за евроинтеграции истакна дека никој не треба да ги оспорува намерите на ...
| | веќе видена | слични

Законот за СЈО е конкретно барање и треба да се испорачаат резултати, дециден е францускиот амбасадор Тимоние кој го образложи новиот пристап кон проширувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на ЕУ денеска за реформите за проширување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: