Нема нова влада на повидок во Израел, можни и трети избори


5 копии

Два дена по одлуката на јавниот обвинител за подигне обвинение против израелскиот премиер поради корупција, измама и злоупотреба на должноста, Бенјамин ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Лидерот на палестинската исламска организација Хамас, Исмаил Ханија, денеска оцени дека покренувањето обвинение за корупција против израелскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изралескиот (сѐ уште) премиер е во тесно. Работите за Бенјамин Нетанјаху се згуснуваат и политички и правно. Последен излез можеби може да му биде „голема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 364 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нова влада на повидок во Израел, можни и трети избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: