Украинското биро за истраги го потврди барањето за одземање на имунитетот на Порошенко


Државното биро за истраги на Украина потврди дека доставило обвинение до јавниот обвинител против петтиот претседател на земјата, Петро Порошенко, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Основен суд Велес ја осуди Елена Стојанова, стручен соработник од гевгелиското Јавно обвинителство, на осум месеци затвор бидејќи соопштувала доверливи ...
| | веќе видена | слични

Битолчанецот Васко Наумовски доби сериозни заканувачки пораки на својот фејсбук профил од Живко Аспов, лицето кое пред неколку дена го пресретна на улица и му ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинското биро за истраги го потврди барањето за одземање на имунитетот на Порошенко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: