Форум ЕУ - Западен Балкан во Скопје, безбедноста и миграциите високо на агендата


Еврокомесарите за правда и за миграција Вера Јоурова и Димитрис Аврамопулос учествуваат на министерскиот форум ЕУ - Западен Балкан, посветен на правдата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствена реална и разумна иднина на државите од Западен Балкан е европската бидејќи тие и природно се дел од Европа. Европските лидери треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Земјите-членки кои се двоумат за проширување на Европската Унија треба да стравуваат да не ги оттурнат од себе најблиските партнери – оваа порака од Скопје ја ...
| | веќе видена | слични

Илегалната миграција, безбедноста на границите, насилната радикализација и организираниот криминал се сфери каде сите мора да работат заедно, е заклучокот од ...
| | веќе видена | слични

„Во текот на министерскиот Форум имавме извонредна можност не само да ги реафирмираме нашите заеднички досегашни усилби за соработка и солидарност, туку и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 277 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
сите 261 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форум ЕУ - Западен Балкан во Скопје, безбедноста и миграциите високо на агендата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: