Изгоре кров на куќа во Струга

2 копии
15 копии
2 копии

Членови на навивачката група Комити биле лишени од слобода откако со тврди предмети фрлале кон полициски службеници. „На 24.11.2019 околу 15.20 часот на ...
| | веќе видена | слични

Група членови кои биле дел од навивачка група вчера биле приведени во Скопје. Според МВР тие предизвикале инцидент и околу 15 часот фрлале со тврди предмети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата вчера привела девет лица кои биле дел од навивачка група составена од околу 25 луѓе.Од нив пет се на возраст од 18 до 22 години, додека останатите ...
| | веќе видена | слични

Човечки череп, коски и делови од облека биле пронајдени вчера во атарот на Богданци.Според полицијата пронајдената облека соодветствувала со таа што ја носел ...
| | веќе видена | слични

Во неделата рано попладнето скопската полиција привела девет лица, меѓу кои четворица се малолетници, кои како дел од поголема навивачка група фрлала со тврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уставниот суд да постапува согласно одлуката на Законодавно-правната комисија – власта со порака до Уставните судии – од најголемата опозициска партија пак - ...
сите 641 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 497 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) до Уставниот суд поднела иницијатива за преиспитување на уставноста на Законот за правата на ...
сите 110 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 141 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 201 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре кров на куќа во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: